OnlineDunyasi'na HoşGeldiniz
OnlineDunyasi

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Star Wars - Oyunun İncelemesi Kayit

Üye olmak için tıklayın.
OnlineDunyasi

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Star Wars - Oyunun İncelemesi Kayit

Üye olmak için tıklayın.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OnlineDunyasi'na HoşGeldinizHoşgeldiniz : Gençlik

AnasayfaGaleriLatest imagesOyun SalonuZiyaretci DefteriMsn-Yahoo-Aim GirişGiriş yapKayıt Ol
OnlineDunyasi Arama Çubuğu
HerGün Saat 20:00 ile 22:00'da ChatBox'ta Sohbet Vardır.Gelen Herkeze +100 Rep Verilecektir.

Star Wars - Oyunun İncelemesi

YazarMesaj
TeRminaTör
Üye
Üye
TeRminaTör

Star Wars - Oyunun İncelemesi St2y
<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 71
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 191
<b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 1
<b>Rep Derecesi</b> Rep Derecesi : 7
<b>Doğum tarihi</b> Doğum tarihi : 01/01/92
Star Wars - Oyunun İncelemesi Bosluk
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 29/01/10
<b>Yaş</b> Yaş : 32
<b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
<b>Ruh Hali</b> Ruh Hali : 22
<b>Takım</b> Takım : 2
<b>Sanal Hayvan</b> Sanal Hayvan : 6
Reklam : Star Wars - Oyunun İncelemesi Rkla
Star Wars - Oyunun İncelemesi Altn

Star Wars - Oyunun İncelemesi Empty
MesajKonu: Star Wars - Oyunun İncelemesi   Star Wars - Oyunun İncelemesi Icon_minitimeCuma Ocak 29, 2010 5:36 pm

Star Wars hayranı olup da, yukarıdaki cümleyi gördüğü an tüyleri diken diken olmayacak bir insanın yaşadığını hayal bile edemiyorum. Star Wars, 30 yılı aşkın geçmişi ile dünya çapında milyonlarca insanı kendine hayran bırakmış, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi serilerinden biri.
Onca yıl sonra, hala Star Wars ismini duyduğumuz zaman içimizde birşeyler kıpırdıyorsa, güç hala bizden yana demektir. Evet, Star Wars şu an hala dünyanın en büyük pazarlarından biri olarak kabul ediliyor. Star Wars ile ilgili piyasaya sunulan ürünleri toplayan kim bilir kaç tane koleksiyoncu var. Hatta bu koleksiyonculardan en büyük arşive sahip olanı, bir LucasArts çalışanı. Düşünsenize, üzerinde çalıştığınız iş o kadar keyifli birşey ki, maaşınızı bile gözünüzü kırpmadan ona yatırabiliyorsunuz Smile Sizi bilmem ama ben bu tarz adamların doğuştan şanslı olduğunu düşünüyorum...
Star Wars - Oyunun İncelemesi 1356_3Star Wars onca yıla rağmen bitmesini istemeyeceğimiz, unutamayacağımız türden birşey. Sinemalarda gişe rekorları kıran Star Wars filmleri olsun, Clone Wars anime serileri olsun, oyunları olsun, " Force " kavramının en ufak kıyısından köşesinden geçen şeye bile sıkıca tutunası geliyor insanın. Bildiğiniz üzere Star Wars III: Revenge of the Sith ile Star Wars film serileri son buldu. SW III' ü beklerken yaşadığım heyecanı ve filmin bitti andan itibaren yaşadığım boşluğu hala dün gibi hatırlarım. Film bittikten sonra hayran olmuş bir şekilde yazılara bakarken, bir yandan izlediğim film şeridinin sonunda yeni bir film için ufacık da olsa bir umut ışığı aramıştım. Evet, filmin sonunda yeni bir filme ya da seriye dair bir ipucu yoktu. Son filmin ardından günlerce internette sağı solu kurcalayıp George Lucas' ın ağzından çıkmış olabilecek 1-2 çift lafı arayıp durdum. Bu konuda duyduğum son şey ise, bundan sonra yeni bir Star Wars filmi çekilmeyeceği, hatta çekilecek olsa bile George Lucas' ın yönetmen koltuğuna oturmayacağıydı. Tabii The Clone Wars serisinin vizyona girecek olduğunu duymak, beni bir nebze rahatlatmıştı.
Star Wars - Oyunun İncelemesi 1356_1Tabii konu Star Wars olunca işin bir de oyun kısmı var. Yıllar boyunca LucasArts karşımıza o kadar çok oyun ile çıktı ki, bunlar saymakla bitmez. Ben bugün Star Wars oyunları ile ilgili olarak, işin online kısmını değerlendirmek istiyorum.
Çok değil, sadece birkaç sene önce, World of Warcraft henüz MMORPG dünyasını şimdiki kadar rakipsiz bir biçimde domine etmezken, önümüzde birçok alternatif vardı. Bu alternatiflerden biri de Star Wars Galaxies' di. Zamanında SWG evreninin tadını almış bir Star Wars fanatiği olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, SWG adına bir takım şeyler yanlış tasarlanmamış olsaydı, eminim bugün SWG' nin MMORPG piyasasındaki yeri çok büyük olurdu. Aslında belli bir zamana kadar SWG oldukça görkemli günler geçirdi. Ancak Sony Online Entertainment' ın bugüne dek oyun dünyasında gelmiş geçmiş en büyük pazarlama hatasını yapması ile birlikte, SWG' nin o ihtişamlı krallığı küller ve dumana karıştı.
Star Wars - Oyunun İncelemesi 1356_4Evet dostlar, o kara günleri benim gibi yaşamış tüm Star Wars fanatikleri " NGE " kısaltmasını gördüğü her yerde içindeki nefreti açığa çıkarır. SOE, Star Wars Galaxies gibi eşsiz bir oyunculuk sistemine sahip olan oyunu, New Game Enhancements adlı berbat bir yama ile bir hamlede tarihe gömmeyi başardı. Oyunu uzun süredir oynayan birçok oyuncunun emeğini hiçe sayan, SWG' yi eşsiz yapan pek çok niteliği tamamen ortadan kaldıran ve oyunu SOE' nin tabiri ile " İkonik karakterler " gibi komik bir hale getiren NGE yaması, SWG oyuncularının neredeyse %90' ı geri dönüşü olmayan bir ayrılık noktasıdır. NGE' nin en ironik yanı ise, bu yama oyuna yüklenmeden aylar önce geniş kapsamlı bir biçimde oyunun resmi sitesinde ve forumlarında duyuruldu. İsyan içerisinde binlerce mesaj yazan güruhun içersinden biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, onca SWG oyuncusunun " Hayır, yapmayın, oyunu berbat edersiniz! Oyunu bırakırız " şeklindeki tepkisinini SOE umursamadı bile. Yani resmen göz göre göre bir imparatorluğun çöküşünü yaşadık. O günden beri içimde hep ufak da olsa bir umut taşımıştım. Gün gelir " SWG 2 " çıkar diye. Bugün karşımıza çıkan isim SWG 2 değil, ama bizlerin beğenisine sunulacak oyunun altında bu kez Bioware' ın imzası var.
Star Wars - Oyunun İncelemesi 1356_5Star Wars The Old Republic. İşte Star Wars temasının MMORPG dünyası ile yeniden tanışacağı isim bu. Bu kez hikayemiz Darth Vader' ın yükselişinden tam 3500 yıl öncesini konu alıyor. Demin bahsetmiş olduğum üzere bu kez sahnede Bioware, LucasArts & EA gibi güçlü bir işbirliği var. İşte SWTOR' un işin en başından göze batan en iyi & en belirgin özelliklerinden biri de bu. Star Wars oyunları arasında Knights of the Old Republic 1 & 2 gibi değerli oyunları katmış olan Bioware 'in, bu projeyi gerçekleştirmek üzere LucasArts ile anlaşmış olması. Peki SWTOR 'un KOTOR serisi ile bağlantısı nedir ? SWTOR, Star Wars kronolojisinde, KOTOR' dan yaklaşık 300 sene sonrasına denk geliyor. KOTOR serisinde yaşanan Jedi Civil War sonucu Revan uzayın derinliklerinde Rebuplic' e karşı büyük bir tehdit olduğunu hissederek ortalardan kaybolmuştu. Bilinmeyen bir İmparator tarafından Jedi' lara karşı Outer Rim ( dış uzay ) bölgesinde kurulmakta olan Sith İmparatorluğu' nun izlerini arayan Revan geri dönmemişti. Ancak Sith Lordların önderliğinde kurulan Sith İmparatorluğu, uzun yıllar sürecek bir savaşın başlamasına sebep olacaktı. Şimdi ise Coruscant antlaşması ile yapılan ateşkes' e rağmen bölünmül yıldız sistemleri arasındaki gerginlik artıyor ve savaş yeniden galaksiyi parçalara ayıracak biçimde bir tehdit oluşturmaya devam ediyor.
Savaşın yaratacağı kaos ortamı ile galaksiyi yeniden zor zamanlar bekliyor. Ve tabii ki bu savaşta hem ışığın, hemde karanlığın adına savaşacak yeni kahramanlar ortaya çıkacak. Bizler de bu iki taraftan birini seçip, galaksinin kaderini değiştirecek savaşlarda yer alacağız.
Star Wars - Oyunun İncelemesi 1356_6İşte Bioware & LucasArts' ın bizlerin beğenisine sunacağı yeni MMORPG' nin konusu bu. SWG' den kalan yaraları sarmanın zamanı geldi de geçiyor bile. Tabii bu senaryoya göre galakside bulunan Jedi & Sith sayısı görünüşe bakılırsa kalabalık. Ancak seçeğimiz tarafa göre bizlere sunulan imkanlar sadece Jedi & Sith ile sınırlı değil. Bu konuda henüz kesin bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen bizim beklediğimiz class' lar Swordsman, Pikeman, Medic, Scout, Bounty Hunter gibi daha önce SWG' den aşina olduğumuz bazı class' lar ve tabii ki yenileri. SWTOR adına endişe duyduğum tek şey ise, zamanında SWG' de yapılan hataların tekrarlanmaması. SWG' ye sonradan eklenen NGE sistemi ile Jedi class yeni bir karakter açılırken seçilebilen bir hale getirilmişti ki SWG' de isyanın başlamasının en büyük sebeplerinden biri de bu oldu. SWTOR' un senaryosuna göre galakside Jedi & Sith sayısının alıştığımızdan daha kalabalık olması muhtemel. Ama umuyorum ki bu class' lara erişim mümkün olduğunca zor olur. Açıkcası yolda gördüğüm on kişiden sekizinin elinde Lightsaber ile gezdiği bir evrenin pek de iç açıcı olmayacağını düşünüyorum. Yine de Star Wars temalı bir MMORPG uzun süredir beklediğim birşey. Şimdilik içimdeki karanlık düşünceleri bir kenara bırakıp önümüzdeki günlere umut ile bakıyorum.
Işığın ya da karanlığın yolu olsun. Herkes kaderinin ona çizeceği yolu takip edebilir, ya da onu değiştirebilir. Ancak güç bizimle olduğu sürece içimizdeki Star Wars sevgisi durmaksızın büyümeye devam edecek. Başka bir zamanda, başka bir galakside iki yabancı olarak karşılaşıp hoşça vakit geçirebilmek dileği ile

Star Wars - Oyunun İncelemesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hıtman 2 - Oyunun İncelemesi
» Spiderman 3 - Oyunun İncelemesi
» G.I.Joe - Oyunun İncelemesi
» NBA 2K7 - Oyunun İncelemesi
» Iron Man - Oyunun İncelemesi